Co robić żeby miłość przetrwała

Kategoria: Nauka | Tagi: , ,

Co robić żeby miłość przetrwała Rozstanie? Nawet jeżeli ludzie się kochają i to bardzo muszą różnić się od siebie, mają często inne poglądy na życie, inne doświadczenie swoje czy swych rodziców. I to sprawia że decyzja o ślubie nie jest w cale taka łatwa do podjęcia. Jeżeli jednak są razem muszą dojść do kompromisu. najlepiej wziąć daty obojga na pół, niech spotkają się w połowie drogi i zaakceptują tą sytuację. Nie jest ona dla obojga łatwa, ale przynajmniej będą mieć poczucie sprawiedliwości. A więc w każdej sytuacji trzeba próbować się dogadać, szukać kompromisów a na pewno znajdzie się je. Gorzej jest kiedy jedna ze stron wcale nie chce ślubu, co wtedy zrobić? Albo kobieta nie wyobraża sobie życia w związku bez ślubu kościelnego a mężczyzna jest ateistą? Są to trudne pytania, trudne sytuacje życiowe, jednak nikt nie mówił że będzie łatwo, a podobno miłość wszystko przetrzyma i miłość zwycięży. Jeżeli ludzie się kochają naprawdę i jeżeli chcą naprawdę być ze sobą, jedna ze stron ustąpi. Zrobi to ta, której mniej zależy na danej sprawie. Po ślubie trzeba starać się jeszcze bardziej. Psycholodzy po przeprowadzeniu badań stwierdzili, że zakochanie trwa około 2 lat. Oczywiście zależności od pary, od ich przeżyć i charakterów zakochanie może się wydłużać czy też może się skracać. Jednak oczywiście po okresie zakochania, jeżeli wszystko jest w porządku, następuje miłość, która zostaje na długie lata. Jednak niestety miłość również kiedyś się kończy. Co więc zrobić żeby żyć z tą drugą osobą nawet kiedy nie będzie już miłości tej żywej namiętnej. Po tej miłości zawsze zostaje przywiązanie i jeżeli tylko jest szacunek między ludźmi to będą razem ze sobą szczęśliwi i nie rozstaną się. A więc szacunek to podstawa. Poza tym o związek trzeba dbać cały czas, trzeba tej drugiej osobie na każdym kroku okazywać swe uczucia, tak aby nigdy nie zwątpiła. Najlepszym sposobem jest zaskakiwanie swojej ukochanej czy ukochanego. Podłożenie do portfela zwykłej karteczki z napisem kocham Cię. Czy zrobienie kolacji bez okazji, tak po prostu bo kocha się tego drugiego człowieka i chce mu się to okazać.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. rekuperacja heatec

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.