Zabawa

Kategoria: Zabawa | Tagi: , ,

Zabawa Tak naprawdę chyba każdy normalny człowiek, który posiada dzieci wie, że aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać pod względem zarówno fizycznym jak i psychicznym, konieczne jest poświęceniu mu możliwie jak największej ilości uwagi. Oczywiście właśnie w to jak najbardziej można wliczyć także i zabawę z dzieckiem, która wbrew wszelkim pozorom może się okazać bardzo wychowawcza i może pomóc dziecku się prawidłowo rozwijać. Zresztą chyba nie jest już żadną tajemnicą to, że dzieci tak naprawdę najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę i to w bardzo wielu różnych aspektach. Prawidłowo przeprowadzona zabawa z użyciem odpowiednich zabawek czy też materiałów edukacyjnych może naprawdę być dla dziecka bardzo pomocne, co sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, które mają szeroko rozumiane problemy z nauką w różnych aspektach, jak i w przypadku dzieci, które takich kłopotów nie mają. Zresztą dzięki zabawie i odpowiednich materiałom edukacyjnym można osiągnąć dużo lepsze wyniki edukacyjne dzieci, niż bez tegp typu pomocy i to nawet jeżeli nie jest się specjalistą. Tak naprawdę to im dziecko jest młodsze, tym można wymyślić dla niego ciekawsze zabawy, które przede wszystkim bardzo to dziecko uszczęśliwią. Oczywiście mowa tutaj o takich dzieciach, które potrafią już samodzielnie chodzić i w miarę rozumieją co się do nich rzeczywiście mówi. Może to tak naprawdę być już około dwuletnie dziecko. Jeżeli chcemy je naprawdę zainteresować, możemy je zaangażować do drobniutkich prac domowych. Zwykłe sprzątanie zabawek, jeżeli odbywa się rzeczywiście w formie zabawy, może dziecku sprawić tyle przyjemności, że w przyszłości będzie bardzo chętnie się w ten sposób bawiło, czyli po prostu będzie sprzątało własne zabawki. Jest to oczywiście tylko przykład, niemniej jednak trzeba pamiętać, że właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu i 0rzekształceniu obowiązków w zabawę, można nauczyć dziecko naprawdę bardzo dobrych rzeczy i sprawić, żeby nabrało ono możliwie jak najlepszych nawyków, co tak naprawdę może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze życie takiego właśnie dziecka, kiedy już dorośnie.

Przedszkolak

Kategoria: Zabawa | Tagi: , ,

Przedszkolak Zajęcia w przedszkolu są przeprowadzane nieprzypadkowo, by nie zrobić krzywdy dziecku, ani go nie ograniczać. Przedszkola realizują z góry ustalony program dydaktyczny oparty na podstawach wychowania przedszkolnego określonych przez ministerstwo. Jednak często bywa w przedszkolach uzupełniony dodatkowymi zajęciami języka angielskiego, logopedii, plastyki i rytmiki, co zapewnia im pewną elitarność. Idąc do przedszkola dziecko musi być w miarę samodzielne. Powinno potrafić posługiwać się łyżką i widelcem, samodzielnie korzystać z toalety. Dzieci powinny mówić w sposób względnie komunikatywny i zrozumiały dla obcych. Samodzielność dotyczy również ubierania się, dlatego właśnie powinniśmy dzieci uczyć tej sztuki już dużo wcześniej i nie wyręczać ich. Oprócz wielu zalet przedszkola mają wiele wad takich jak przynoszenie przez maluchy różnych chorób, bardzo częste chorowanie. Przez pewien wyż demograficzny i małą ilość przedszkoli rekrutacja zaczyna się bardzo wcześnie i najczęściej lista chętnych jest dużo większa niż ilość miejsc. Przedszkole jest pierwszą instytucją wychowawczą dla małego dziecka. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci gdy skończą trzy lata. W naszym kraju przedszkola nie są niestety obowiązkowe dla dzieci. Obowiązkowa jest zerówka dla dzieci sześcioletnich. Podstawowym zadaniem przedszkola jest opieka nad dzieckiem i jego wychowanie. Przede wszystkim przedszkole rozwija nasze dziecko społecznie, dzieci uczą się dzielić zabawkami, bawić się z innymi dziećmi. Takie zasady obowiązujące w życiu musi znać każdy człowiek i przedszkole bardzo się w tym przydaje. Dziecko uczy się cierpliwie czekać na swoją kolej, współpracować z innymi. Zabawa w grupie pozwala zrozumieć i doświadczyć, na czym polega współdziałanie. Nawet przy niby banalnym i prostym budowaniu budowli z klocków widać korzyści płynące z pewnego podziału obowiązków. Przedszkole uczy dzieci kreatywnego myślenia, pozwala zdobywać wiedzę, chłonąć nowe informacje. Przedszkole z drugiej strony ma za zadanie pomoc rodzicom, zwłaszcza tym pracującym w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawczej gdy nie mogą się zajmować dzieckiem.

Zabawa

Kategoria: Zabawa | Tagi: , , ,

Zabawa Taniec jest jedna z najlepszych form sportu, które po pierwsze nie przeciążają tak bardzo twojego organizmu a i dają ci bardzo dużo hormonów szczęścia. Tańce są dla nas formą ćwiczeń na całe ciało, pomagają nawet spalić toksyny z organizmu poprzez to, że podczas tańczenia bardzo się pocimy. Pod postacią potu pojawiają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Tańce właśnie dlatego maja tak dobry wpływ na nasz organizm. Oczywiście jednak trzeba uważać na kontuzje które się bardzo często zdarzają jak to w sporcie.TancerzeTancerze są osobami które naprawdę kochają taniec i naprawdę odczuwają ogromna potrzebne trenowani i udoskonalania się w tym co robią. Kochają się ruszać i wyrażać ruchem muzykę i słowa piosenek. Tańce dla nich są wszystkim czym jest praca dla osoby ja lubiącej. Tańce dla tancerzy są ich praca lecz w większości te osoby kochają to co lubią. Swojej pracy zawdzięczają piękną sylwetkę i niepowtarzalne miękkie ruchy. Potrafi się znaleźć w muzyce i wiedzą co robić. To właśnie oni wymyślają nowoczesne kroki taneczne. Wszyscy którzy mieszkają w dużych osiedlach mieszkaniowych wiedzą, że bardzo mało jest miejsca przeznaczonego na zabawę dla małego dziecka. Wtedy obszarem do zabaw ruchowych dla rodziców z dzieckiem jest zwykle podwórko, plac zabaw lub po prostu łąka. Zabawy ruchowe przeprowadza się zazwyczaj w grupie dzieci. Dzieci umieją przecież przestrzegać prostych zasad gry, reagują na polecenia i słuchają opiekuna lub pilnującego ich rodzica. Każde osiedle mieszkaniowe powinno mieć na swoim terenie nie tylko parkingi ale i ogrodzone, zabezpieczone place zabaw. Na takim placu zabaw powinny znajdować się przede wszystkim piaskownice z czystym piaskiem, różne zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, drabinki. Wokół takich zorganizowanych placów znajdują się zazwyczaj ławki dla opiekunów, rodziców obserwujących swoje dzieci. Place zabaw powinny zawierać przede wszystkim zabawki które są bezpieczne, aby żadne dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. O takie place powinni dbać, dopilnowywać zwłaszcza mieszkańcy. Ważne jest to, żeby ludzie wykazali się wyobraźnią i nie wprowadzali swoich zwierząt na takie place zabaw, bo psy często załatwiają swoje potrzeby w piaskownicach.

Relaks

Kategoria: Zabawa | Tagi: , , ,

Relaks Relaks jest to bardzo przyjemny stan duszy i ciała, w którym odpoczywamy. Taki stan wiąże się z ukojeniem nerwów, uspokojeniem, zredukowaniem napięcia. Jest to całkowite odprężenie psychofizyczne. Przyjmujemy wówczas bardzo wygodną pozycję, najczęściej leżącą lub półleżącą. Rozluźniamy wszystkie mięśnie naszego ciała. Czujemy ulgę, oddychamy wolniej, jesteśmy spokojniejsi. Każdy ma swój indywidualnie sprawdzony sposób na relaks. Jedni ludzie wolą po prostu poleżeć, inni wręcz przeciwnie relaksują się w trakcie wysiłku fizycznego. Najważniejsze jest to, by skupić się na czymś kompletnie nie związanym z codziennymi zmartwieniami, stresami. Odprężamy się podczas odpoczynku, uprawianiu ulubionego sportu, gdy poświęcamy czas na swoje hobby, gdy bawimy się z dziećmi w czasie wolnego weekendu. Również jest coś takiego jak fachowo nazywane ćwiczenia relaksacyjne. Jest to jeden z najlepszych sprawdzonych sposobów na szybkie pokonanie zalegającego w naszym umyśle stresu. Ćwiczenia polegają na rozluźnieniu wszystkich mięśni, spowolnieniu oddechu i uwolnieniu umysłu od złych myśli. Nawet bardzo mali chłopcy posiadają wrodzoną ciekawość i chęć poznania wszystkiego co nowe w otaczającym ich świecie. Żaden typowy kilkuletni chłopiec nie popatrzy na lalkę i wózek, biegając z karabinem w dłoni lub budując kolejkę. W przeciwieństwie do dziewczynek, chłopcy uznają przede wszystkim zabawę samochodami, koparkami, ciężarówkami, dźwigami. Pojazdy takie są pomniejszeniem prawdziwych modeli, wykonane są z małych, metalowych elementów, dlatego większość przeznaczona jest dla starszych dzieci. Nieco młodszym ze względów bezpieczeństwa powinno się dawać większe, plastikowe pojazdy. Oprócz zabaw pojazdami jedną z ulubionych zabaw chłopięcych jest zabawa klockami. Często bywa tak, że chłopcy posiadają zamiłowania typowo militarne i bardzo lubią zabawę w wojnę. Często biegają po podwórku z karabinami, udając żołnierzy, udając strzelanie do siebie nawzajem. Takie zabawy są jak najbardziej naturalne i nie powinny stanowić zagrożenia w wychowaniu dziecka, nie powinny martwić rodziców.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. olejekawokado.pl

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.