Weselne przesądy

Kategoria: Wesele | Tagi: , ,

Weselne przesądy Chociaż w dzisiejszych czasach wielu z nas nie jest już zbyt skłonnym do tego, by wierzyć w przesądy to i tak na wszelki wypadek, bardzo często stosujemy się do tych najbardziej znanych porzekadeł. Jeśli chodzi o śluby i wesela to takich przesądów w naszym kraju z pewnością nie brakuje, dlatego też warto wiedzieć o nich trochę, by zupełnie nieświadomie nie ściągnąć na siebie niepotrzebnego pecha. Wiele przesądów dotyczy panien młodych, które powinny pamiętać o tym, by w dniu ślubu mieć na sobie coś niebieskiego, pożyczonego i starego, w przeciwnym bowiem razie małżeńskie szczęście zdecydowanie nie będzie im towarzyszyć. Poza tym warto również wziąć pod uwagę datę naszego ślubu, wiele osób z pewnością doskonale pamięta o tym, jak wiele ślubów zawieranych było siódmego lipca roku dwutysięcznego siódmego, gdyż wiele osób zażarcie sądziło, że trzy siódemki w dacie przyniosą im niebywałe szczęście w czasie małżeńskiego życia. Mówi się również o tym, iż znakiem może być również pogoda, ta deszczowa i burzowa wróży taki właśnie związek. Chociaż obecnie wiele osób próbuje oderwać się nieco od tradycyjnych wesel, z mniej i bardziej znanymi zabawami zarówno dla młodej pary jak i dla gości, to nie da się ukryć, iż to właśnie owe, czasem na pozór głupie zabawy przysparzają wszystkim najwięcej rozrywki. Z tego też względu nie warto rezygnować z takiej formy zabawiania gości, a zamawiając zespół wokalny powinniśmy upewnić się, iż ma on doświadczenie w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Oprócz tradycyjnego wykupywania butów przez młodą parę można zorganizować również inne gry takie jak pytania do młodych czy też zdejmowania ubrań na czas. Poza tym każdy dobry wodzirej z pewnością bez większego problemu będzie potrafił zorganizować takie zabawy, które przykują uwagę gości i będą godne zapamiętania. Warto również nakłaniać do wspólnego śpiewania, co początkowo może być trudne, niemniej jednak z czasem utarte, weselna szlagiery z pewnością porwą wszystkich do zabawy. Poza tym powinniśmy również pamiętać o tym, by w takich zabawach mogły brać udział osoby w różnym wieku.

Lista gości

Kategoria: Ślub, Wesele | Tagi: , , ,

Lista gości Stworzenie listy gości przysparza parom młodym o wiele więcej trudności niż mogłoby się początkowo wydawać. W końcu trzeba pomyśleć o tym kogo zaprosić, a kogo skreślić z listy gości. W przypadku małżeństw należy pomyśleć również o uwzględnieniu lub też nie dzieci, jeśli chodzi z kolei o młodzież można pomyśleć o zaproszeniu ich sympatii. Niemniej jednak zwykle bez względu na to jak bardzo się staramy, nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić. Nierzadko niektórzy członkowie naszej rodziny mogą czuć się urażeni podjętymi przez nas decyzjami, lecz musimy pamiętać o tym, iż najważniejsze jest postępowanie z własnym sumieniem. Zastanawianie się, kogo wypada, a kogo nie wypada zaprosić zwykle nie ma większego sensu, bowiem powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, by dobrze się bawić w gronie lubianej rodziny, z którą łączą nas prawdziwe więzy. Zapraszanie ciotek czy kuzynów, z którymi na co dzień nie mamy większego kontaktu często mija się z celem. Poza tym warto również pamiętać o delegacji z pracy, czy też zaproszeniu bliskich znajomych.Dobry catering to podstawa na każdym weselu, bowiem nawet jeśli goście niewiele zjedzą to ubogo zastawione stoły bardzo szybko staną się przyczyną plotek i pomruków. Warto przede wszystkim postawić na typowo polskie, znane wszystkim potrawy i ciasta. Zamówienie mniej znanych potraw może sprawić, iż znaczna część członków naszej rodziny, zwłaszcza tych nieco starszych nie będzie zbyt skora do spożywania czegokolwiek. Tworząc menu warto najpierw wybrać się do restauracji, by posmakować dań przygotowanych na próbę. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, czy potrawy, których wybór rozważamy są tak smaczne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeśli jest możliwość zamówienia cateringu na sali weselnej, którą wynajmujemy to zdecydowanie powinniśmy skorzystać z takiej opcji. Będzie to nie tylko wygodne, ale również zaoszczędzimy na zatrudnianiu kelnerek czy kelnerów. Poza tym będziemy mogli na bieżąco nadzorować przebieg przygotowań w czasie wesela oraz sprawnie podgrzewać czy też mrozić wszystkie potrawy.

Organizacja wesela

Kategoria: Wesele | Tagi: , , ,

Organizacja wesela Planowanie wesela to sprawa, która od zarania dziejów przysparza zarówno młodej parze jak i rodzicom i całej rodzinie wiele problemów, zarówno natury finansowej jak i organizacyjnej. W dzisiejszych czasach warto pamiętać przede wszystkim o dość napiętym terminarzu zwłaszcza jeśli chodzi o zamawianie sali weselnej, zespołu czy kamerzysty. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie zabraknie dla nas miejsca w wymarzonym przez nas terminie powinniśmy przede wszystkim zabrać się za planowanie uroczystości na kilka miesięcy wcześniej. Okazuje się bowiem, iż sale czy zespoły często zamawiane są nie kilka, a kilkanaście miesięcy wcześniej. Poza tym należy również dość szybko zabrać się za przygotowywanie listy gości, wypisywanie zaproszeń i orientowanie się, ile osób rzeczywiście pojawi się na weselu. Taka wiedza z pewnością pomoże nam zaoszczędzić wiele zbędnych kosztów, bowiem wynajmując sale zwykle przyjdzie nam zapłacić za liczbę osób, które pojawią się na uroczystości. Poza tym konieczne jest również zadbanie o przejazd dla niezmotoryzowanych członków naszej rodziny. Istnieje wiele przesądów na temat tego, kiedy należy, a kiedy nie należy brać ślubu, niemniej jednak jeśli zadzwonimy do recepcji pierwszej lepszej sali weselnej, będziemy mogli przekonać się, iż tak naprawdę żaden termin nie jest straszny przyszłym małżonkom. Choć mówi się, iż wyprawiane w maju wesele prędzej czy później prowadzić będzie do rozwodu, to w dzisiejszych czasach coraz mniej osób słucha takich przesądów. Niemniej jednak reguła literki R zdaje się wciąż mieć wielu fanów, a zgodnie z nią powinno się wychodzić za mąż jedynie w te miesiące, które w nazwie mają ową literkę. Niemniej jednak już sam fakt, iż nazwy miesięcy w różnych językach brzmią różnie i o ile polski Luty nie ma literki R, o tyle angielski February już ją posiada. Poza tym wiele par chętnie pobiera się w lato, ponieważ wówczas wesele można zorganizować w przyjemniejszych okolicznościach. Możliwość wyjścia na taras czy wykorzystania wielkich ogrodów przed zabytkowymi dworkami sprawia, iż wiele osób decyduje się na zawieranie związków małżeńskich w tym okresie.

Wymarzona sala

Kategoria: Wesele | Tagi: , ,

Wymarzona sala Zdobycie wymarzonej sali weselnej w wybranym przez nas terminie nie jest wcale tak łatwe, jak mogłoby nam się wydawać. Z tego względu tak ważne jest wczesne planowanie uroczystości, by można było w spokoju zająć się wszystkimi przygotowaniami. To, na jaką salę się zdecydujemy powinno zależeć przede wszystkim od liczebności gości, rozmawiając z menagerami czy właścicielami sal z pewnością bez problemu ustalimy, jaka liczba osób może bawić się w danym miejscu. Poza tym dość istotne jest ustalenie, w czyjej kompetencji leżeć będzie zadbanie o wystrój sali. Obecnie bardzo często można spotkać miejsca, które dekorowane są przez ekipę, zatrudnioną do pracy na danej Sali weselnej. Niemniej jednak musimy liczyć się, iż taki wystój jest zwykle albo skromny, albo dość często eksploatowany, dlatego by móc w pełni cieszyć się salą powinniśmy sami zadbać o wystrojenie pomieszczenia. W tym celu możemy albo zatrudnić specjalistę, albo wykazać się kreatywnością i zaprosić do pomocy rodzinę i znajomych. Zatrudnienie kamerzysty czy fotografa na uroczystość zaślubin oraz wesele to w dzisiejszych czasach norma, niemniej jednak kamerzysta kamerzyście nierówny, dlatego też warto zadbać o to, by zatrudniona przez nas osoba była jak najbardziej kompetentna. Wyboru możemy dokonać przeglądając wykonane wcześniej nagrania, czy kontaktując się ze znajomymi z prośbą o polecenie dobrego kamerzysty. Ważne, by potrafił on kreatywnie i ciekawie przygotować płytę oraz uwiecznić wszystkie, najważniejsze momenty. Poza tym dość istotne jest również to, by robił on również zdjęcia, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się profesjonalnie wykonanymi fotografiami. Warto również poprosić rodzinę i znajomych, by powstrzymali się od przynoszenia dużej ilości aparatów i kamer, bowiem bardzo często dość bezmyślnie wchodzą oni kamerzyście w drogę, znacznie utrudniając mu pracę i uniemożliwiając złapanie dobrych ujęć. Poza tym zamiast bawić się na weselu, skupiają się na tym, by mieć wszystko nagrane i udokumentowane, co mija się nieco z celem.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. olejek.info

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.