Organizacja wesela

Kategoria: Wesele | Tagi: , , ,

Organizacja wesela Planowanie wesela to sprawa, która od zarania dziejów przysparza zarówno młodej parze jak i rodzicom i całej rodzinie wiele problemów, zarówno natury finansowej jak i organizacyjnej. W dzisiejszych czasach warto pamiętać przede wszystkim o dość napiętym terminarzu zwłaszcza jeśli chodzi o zamawianie sali weselnej, zespołu czy kamerzysty. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie zabraknie dla nas miejsca w wymarzonym przez nas terminie powinniśmy przede wszystkim zabrać się za planowanie uroczystości na kilka miesięcy wcześniej. Okazuje się bowiem, iż sale czy zespoły często zamawiane są nie kilka, a kilkanaście miesięcy wcześniej. Poza tym należy również dość szybko zabrać się za przygotowywanie listy gości, wypisywanie zaproszeń i orientowanie się, ile osób rzeczywiście pojawi się na weselu. Taka wiedza z pewnością pomoże nam zaoszczędzić wiele zbędnych kosztów, bowiem wynajmując sale zwykle przyjdzie nam zapłacić za liczbę osób, które pojawią się na uroczystości. Poza tym konieczne jest również zadbanie o przejazd dla niezmotoryzowanych członków naszej rodziny. Istnieje wiele przesądów na temat tego, kiedy należy, a kiedy nie należy brać ślubu, niemniej jednak jeśli zadzwonimy do recepcji pierwszej lepszej sali weselnej, będziemy mogli przekonać się, iż tak naprawdę żaden termin nie jest straszny przyszłym małżonkom. Choć mówi się, iż wyprawiane w maju wesele prędzej czy później prowadzić będzie do rozwodu, to w dzisiejszych czasach coraz mniej osób słucha takich przesądów. Niemniej jednak reguła literki R zdaje się wciąż mieć wielu fanów, a zgodnie z nią powinno się wychodzić za mąż jedynie w te miesiące, które w nazwie mają ową literkę. Niemniej jednak już sam fakt, iż nazwy miesięcy w różnych językach brzmią różnie i o ile polski Luty nie ma literki R, o tyle angielski February już ją posiada. Poza tym wiele par chętnie pobiera się w lato, ponieważ wówczas wesele można zorganizować w przyjemniejszych okolicznościach. Możliwość wyjścia na taras czy wykorzystania wielkich ogrodów przed zabytkowymi dworkami sprawia, iż wiele osób decyduje się na zawieranie związków małżeńskich w tym okresie.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.