Weselne przesądy

Kategoria: Wesele | Tagi: , ,

Weselne przesądy Chociaż w dzisiejszych czasach wielu z nas nie jest już zbyt skłonnym do tego, by wierzyć w przesądy to i tak na wszelki wypadek, bardzo często stosujemy się do tych najbardziej znanych porzekadeł. Jeśli chodzi o śluby i wesela to takich przesądów w naszym kraju z pewnością nie brakuje, dlatego też warto wiedzieć o nich trochę, by zupełnie nieświadomie nie ściągnąć na siebie niepotrzebnego pecha. Wiele przesądów dotyczy panien młodych, które powinny pamiętać o tym, by w dniu ślubu mieć na sobie coś niebieskiego, pożyczonego i starego, w przeciwnym bowiem razie małżeńskie szczęście zdecydowanie nie będzie im towarzyszyć. Poza tym warto również wziąć pod uwagę datę naszego ślubu, wiele osób z pewnością doskonale pamięta o tym, jak wiele ślubów zawieranych było siódmego lipca roku dwutysięcznego siódmego, gdyż wiele osób zażarcie sądziło, że trzy siódemki w dacie przyniosą im niebywałe szczęście w czasie małżeńskiego życia. Mówi się również o tym, iż znakiem może być również pogoda, ta deszczowa i burzowa wróży taki właśnie związek. Chociaż obecnie wiele osób próbuje oderwać się nieco od tradycyjnych wesel, z mniej i bardziej znanymi zabawami zarówno dla młodej pary jak i dla gości, to nie da się ukryć, iż to właśnie owe, czasem na pozór głupie zabawy przysparzają wszystkim najwięcej rozrywki. Z tego też względu nie warto rezygnować z takiej formy zabawiania gości, a zamawiając zespół wokalny powinniśmy upewnić się, iż ma on doświadczenie w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Oprócz tradycyjnego wykupywania butów przez młodą parę można zorganizować również inne gry takie jak pytania do młodych czy też zdejmowania ubrań na czas. Poza tym każdy dobry wodzirej z pewnością bez większego problemu będzie potrafił zorganizować takie zabawy, które przykują uwagę gości i będą godne zapamiętania. Warto również nakłaniać do wspólnego śpiewania, co początkowo może być trudne, niemniej jednak z czasem utarte, weselna szlagiery z pewnością porwą wszystkich do zabawy. Poza tym powinniśmy również pamiętać o tym, by w takich zabawach mogły brać udział osoby w różnym wieku.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. tusze do rzęs

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.