Zabawa

Kategoria: Zabawa | Tagi: , ,

Zabawa Tak naprawdę chyba każdy normalny człowiek, który posiada dzieci wie, że aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać pod względem zarówno fizycznym jak i psychicznym, konieczne jest poświęceniu mu możliwie jak największej ilości uwagi. Oczywiście właśnie w to jak najbardziej można wliczyć także i zabawę z dzieckiem, która wbrew wszelkim pozorom może się okazać bardzo wychowawcza i może pomóc dziecku się prawidłowo rozwijać. Zresztą chyba nie jest już żadną tajemnicą to, że dzieci tak naprawdę najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę i to w bardzo wielu różnych aspektach. Prawidłowo przeprowadzona zabawa z użyciem odpowiednich zabawek czy też materiałów edukacyjnych może naprawdę być dla dziecka bardzo pomocne, co sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, które mają szeroko rozumiane problemy z nauką w różnych aspektach, jak i w przypadku dzieci, które takich kłopotów nie mają. Zresztą dzięki zabawie i odpowiednich materiałom edukacyjnym można osiągnąć dużo lepsze wyniki edukacyjne dzieci, niż bez tegp typu pomocy i to nawet jeżeli nie jest się specjalistą. Tak naprawdę to im dziecko jest młodsze, tym można wymyślić dla niego ciekawsze zabawy, które przede wszystkim bardzo to dziecko uszczęśliwią. Oczywiście mowa tutaj o takich dzieciach, które potrafią już samodzielnie chodzić i w miarę rozumieją co się do nich rzeczywiście mówi. Może to tak naprawdę być już około dwuletnie dziecko. Jeżeli chcemy je naprawdę zainteresować, możemy je zaangażować do drobniutkich prac domowych. Zwykłe sprzątanie zabawek, jeżeli odbywa się rzeczywiście w formie zabawy, może dziecku sprawić tyle przyjemności, że w przyszłości będzie bardzo chętnie się w ten sposób bawiło, czyli po prostu będzie sprzątało własne zabawki. Jest to oczywiście tylko przykład, niemniej jednak trzeba pamiętać, że właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu i 0rzekształceniu obowiązków w zabawę, można nauczyć dziecko naprawdę bardzo dobrych rzeczy i sprawić, żeby nabrało ono możliwie jak najlepszych nawyków, co tak naprawdę może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze życie takiego właśnie dziecka, kiedy już dorośnie.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. Daszek i ocieplenie górne ula

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.