Kąpiel

Kategoria: Rozrywka | Tagi: , ,

Kąpiel Posiadanie dzieci to wielka odpowiedzialność, a jak można się domyślić, co idzie za wielką odpowiedzialnością na nasze dzieci musimy uważać z wielką troską, ponieważ dzieci są przeważnie źródłem problemów, które my jako rodzice powinniśmy szybko i sprawie rozwiązywać. Dzieci wymagają opieki swoich rodziców przez niemalże dwadzieścia cztery godziny na dobę, oczywiście poza momentami, kiedy śpią, ale są one z reguły niezbyt długie. Czasami nasze dzieci są bardo spokojne i nie wymagają tak wielkie jak na przykład dzieci, które są bardzo żywiołowe i jak to się mów są wszędzie. Dzieci są bardzo ciekawe świata, który poznają, oczywiście, co za tym idzie starają się wszystkiego dotknąć i spróbować, ponieważ to pomaga im w poznaniu. Czasami nasze dzieci nie potrafią sobie zdać sprawy, że kontakt z daną substancją może im wyrządzić wielką krzywdę i tego właśnie się powinniśmy pilnować, dzięki temu, że dziecko nasze będzie chronią przed takimi rzeczami możemy nawet ocalić jego życie, co jest dla rodzica najważniejsze. Dziecko musi być pilnowane, ponieważ nawet najmniejsze ilość wody, która dostanie się do płuc dziecka może okazać się śmiercionośna. Czasami możemy oczywiście spotkać się z tym, że rodzice kąpią swojego maluch, jest to jasna sprawa czynność, którą trzeba wykonywać cyklicznie i to dość często, ponieważ dbanie o dziecko to bardzo ważna sprawa, a tym bardziej, że dzieci jak są maluchami nie potrafią, albo wręcz nie chcą dbać o swoją higienę osobistą, co może okazać się wielkim błędem, ponieważ małe dzieci posiadają bardzo delikatną skórę i każde zaniedbanie w sensie nie usuwania zabrudzeń czy jakiś stanów zapalnych może okazać się bardzo niebezpieczne. Dziecko również bardzo często nabawia się otarć, które są nazywane mianem odparzeń i natychmiastowo trzeba je opatrywać i smarować specjalną maścią, która oczywiście złagodzi ból i stan zapalny. Czasami możemy nasze dziecko podczas kąpieli zostawić na chwilę same, ale trzeba jednak pilnować, aby nie zanurzyło się pod wodą, ponieważ może się to skończyć utonięciem.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.