Bezpieczeństwo

Kategoria: Psychologia | Tagi: , , ,

Bezpieczeństwo Bardzo ważną kwestią w momencie wyboru konkretnej zabawki dla dziecka jest to, żeby zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Szczególnie jeżeli zabawka ma być przeznaczona dla jakiegoś małego dziecka, chociaż oczywiście jeżeli kupjemy zabawki dla starszych dzieci, bezpieczeństwo również jest niezmiernie ważne. Dlatego też po pierwsze jeżeli kupujemy jakieś zabawki, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy mają one jakieś ograniczenia wiekowe. Bardzo wiele zabawek jest przeznaczonych dla dzieci, które żyją na tym świecie już więcej niż trzy lata, dlatego też kiedy dziecko jest młodsze niż te wymienione trzy lata, to trzeba koniecznie wybierać takie zabawki, które są przeznaczone dla dzieci naprawdę malutkich. Na co trzeba zwracać zawsze uwagę? Po pierwsze na to, czy zabawka nie ma nigdzie żadnych ostrych kantów, które mogłyby dziecku zrobić krzywdę, albo także i na to, czy nie schodzi z zabawki farba, która mogłaby być dla dziecka szkodliwa. To oczywiście nie wszystkie zagrożenia, dlatego też kiedy kupujemy dziecku zabawkę, powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte. Tak naprawdę bardzo wiele osób uważa, że spędzanie czasu z dzieckiem polega tylko i wyłącznie na zabawie, aczkolwiek oczywiście nie jest to prawda. Każdemu dziecku powinno się poświęcać naprawdę możliwie jak najwięcej czasu, dlatego też jeżeli mamy go troszkę, powinniśmy poświecić go dziecku. Niekoniecznie musi to polegać na tym, że wyciągamy z szafy wszelkie możliwe zabawki i powiedzmy przez godzinę bawimy się z dzieckiem, ale wspólnym spędzaniem czasu z dzieckiem można nazwać tak naprawdę wszystkie czynności. Zabawę rzecz jasna też, aczkolwiek bardzo ważne jest także i to, żeby do dziecka mówić i to najlepiej bardzo dużo. To właśnie także dzięki rozmowie dziecko ma okazję się naprawdę bardzo wiele nauczyć, zresztą patrząc realnie to tak naprawdę jest to jedyna możliwość żeby dziecko mogło się nauczyć poprawie mówić. Zresztą każdy rodzaj nauki, o ile jest to prawidłowo przeprowadzone i przede wszystkim nie „na siłę”, to każda nauka niewątpliwie na pewno będzie dla dziecka bardzo dużą przyjemnością.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić. szafki ubraniowe Retkinia

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.