Ubiór dziecka jesienią

Kategoria: Rozrywka | Tagi: , ,

Ubiór dziecka jesienią Jesień jest to deszczowa i wietrzna pora roku. Temperatura spada do około piętnastu stopni. Choć też bywają słoneczne dni. Jednak już nie tak ciepłe jak latem. Jesienią szybko zmienia się pogoda, więc podczas spacerku należy być przygotowanym na zmianę. Należy ubrać dziecko stosownie do temperatury i wiatru. Gdy mocno wieje trzeba założyć ze sobą cieplejszy sweterek . Należy kupić wygodne buty, oraz kalosze, parasol i płaszcz przeciwdeszczowy. W taką pogodę jesienną dziecko także musi przebywać na świeżym powietrzu. Gdy maluch nie lubi deszczu, poczekajmy aż przestanie padać. Wówczas można mu założyć kalosze, ciepłe skarpetki, sweterek i może sobie poskakać po kałużach. Małe dzieci uwielbiają taką zabawę. Podczas jesiennych, chłodnych dni należy pamiętać, aby dziecko nie siedziało w piaskownicy. W taką pogodę najlepiej, żeby było w ciągłym ruchu. Gdy wybieramy się na spacer warto pamiętać o parasolce, czy też płaszczu przeciwdeszczowym. Obecnie można kupić, ładne, kolorowe płaszcze. Dzieci uwielbiają w nich chodzić. Gdyby jednak złapał nas zimny, jesienny deszcz lepiej jest się schować i przeczekać. Gdy wychodzimy na spacer z noworodkiem warto wziąć ze sobą folią, którą możemy okryć wózek. Lato to najlepsza pora roku w ciągu całego roku. Dzień jest wtedy bardzo długi. Warto wówczas przebywać z maleństwem jak najdłużej na spacerku. Latem najczęściej jest ładna pogoda, świeci słońce, niebo jest bezchmurne i nie ma wiatru. Jeśli już pada to niewiele, ale mimo wszystko jest ciepło. W ciepłe dni maleństwo należy ubierać tak jak dorosłych. Najwygodniejsze dla noworodka są body z bawełny na krótki. Warto posmarować dziecku ciało balsamem lub emulsja, która chronić będzie je przed promieniami słonecznymi. Noworodka można okryć pieluchą tetrową lub przebywać z nim w półcieniu. Maleństwo powinno jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu. Jednak, gdy świeci ostre słońce należy pamiętać, aby chować się z dzieckiem w cień, zwłaszcza między jedenastą a piętnastą godziną. Warto też mieć w upalne dni coś do picia, najlepiej czystą wodą niegazowaną. W ciepłe dni dziecko może być praktycznie bez przerwy na świeżym powietrzu. Dwulatkowi i starszemu wygodnie będzie, gdy założymy mu bluzeczkę na ramiączkach i krótkie spodenki. Ważne, aby buty były zawsze dostosowane do pory roku. Latem należy założyć dziecku buty przewiewne najlepiej sandały. W klapkach maluch może mieć trudności z chodzeniem. Ważne, aby pamiętać zawsze o kapeluszu na głowę.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.