Jak obniżyć koszty wesela?

Kategoria: Wesele | Tagi: , ,

Jak obniżyć koszty wesela? Jako, iż wesele to nie lada inwestycja, wielu osobom bardzo zależy na tym, by jak najbardziej zminimalizować różnego rodzaju wydatki. Są bowiem rzeczy, na których można oszczędzić, niemniej jednak nie brakuje i tych, których wycenić taniej po prostu się nie da. Jeśli zależy nam na jak najmniejszych kosztach powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, ile osób chcemy zaprosić. Jako, iż cena wynajmu sali weselnej wraz z wyżywieniem uzależniona jest od liczby gości, musimy zadbać o to, by na naszym weselu znalazły się jedynie osoby rzeczywiście nam bliskie. Jeśli musimy oszczędzać, powinniśmy zapomnieć o zapraszaniu dalszych ciotek, wujów czy kuzynostwa, istotne jest przede wszystkim zrezygnowanie z członków rodziny, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Pamiętajmy o tym, iż to nasz dzień i to my, a nie konwenanse, powinniśmy decydować o tym, kto będzie nam w nim towarzyszył. Oszczędzić możemy również kupując suknię czy garnitur z drugiej ręki, bądź też czekając na promocje i przeceny. Jeszcze kilkanaście lat temu do organizacji wesela albo zatrudniano okoliczne kucharki, albo też angażowano do tego celu matkę, teściową i kilka ciotek. Obecnie jednak coraz częściej takie rozwiązanie zastępowane jest zamawianiem cateringu. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań i na które z nich warto się zdecydować? Jeśli zamawiany salę, która gwarantuje nam catering to wydaje mi się, iż warto skorzystać z takiej możliwości głównie ze względu na wygodę. Menu zwykle jest dość bogate, będziemy mogli zatem wybrać konkretne potrawy, mając pewność, iż zostaną one dobrze przyrządzone. Jeśli chodzi z kolei o kucharkę to będziemy musieli zatroszczyć się nie tylko o zapewnienie jej miejsca do przygotowywania posiłków, ale również, a może przede wszystkim o zakup składników, co suma summarum może okazać się mniej ekonomiczne niż mogłoby nam się wydawać. Poza tym wybierając catering niejako nie musimy się o nic troszczyć, co w dzisiejszych czasach wydaje się być bardzo kuszące. Niemniej jednak nie sposób nie przyznać, iż wesela z tradycyjnymi daniami kucharek również mają swój urok.

Jak obniżyć koszty wesela?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.