Biologia

Kategoria: Nauka | Tagi: , , ,

Biologia Na lekcjach biologii poznajemy jak funkcjonuje cały organizm ludzki.Biologia to nauka zajmująca się budową i funkcjonowaniem wszystkich organizmów żywych oraz roślin. Warto uczęszczać na lekcje biologii bo to wspaniałe źródło wiedzy o samym człowieku i nie tylko. W podręcznikach od biologii znajdziemy szczegółowy opis działania większości narządów ciała ludzkiego. Można się dowiedzieć jak działa i co robi układ krążenia z sercem na czele. Jak funkcjonuje mózg, nerki, układ pokarmowy i wiele wiele innych. Poznaje się łańcuchy pokarmowe w świecie zwierząt, podstawy genetyki i dziedziczności. Na przykład możemy się dowiedzieć jak to się dzieje że mamy brązowe oczy i ciemne włosy. Biologia zajmuje się też roślinami. Na biologii nauczymy się przebiegu fotosyntezy, która zachodzi w różnych roślinach, jak w drzewach, krzewach kwiatach itp. Poznamy sposoby rozmnażania się roślin i z czego czerpią „energię” żeby rosnąć. Fascynujący świat procesów zachodzących w roślinach, zwierzętach i w nas samych stoi przed nami otworem. Wszystko to i wiele innych rzeczy nauczymy się dzięki lekcjom biologii. Nie trzeba lubić geografii, ale należy się w niej chociaż powierzchownie orientować.Geografia jest nauką zajmującą się światem i zjawiskami na nim zachodzącymi. Na geografii szczegółowo poznajemy kontynenty. Ważnymi danymi są zawsze najwyższe góry na każdym z kontynentów, najdłuższe rzeki, oraz stolice państw. To są podstawy na geografii tak jak umiejętność podania długości i szerokości geograficznej danego obiektu np. miasta. Geografia zajmuje się też trochę pogodą, polityką, czy matematyką. Jest to dosyć uniwersalny przedmiot dzięki któremu zdobywamy wiedzę o świecie co jest niezbędne jeśli chcemy żyć w tym świecie rozumiejąc co się wokół nas dzieje i jakie ma to skutki. Przyjemne można połączyć z pożytecznym i uczyć się geografii w terenie na wycieczkach. Jest to o tyle lepsza forma nauki, że niektóre rzeczy widzimy na własne oczy i łatwiej jest nam je zrozumieć i przyswoić. Jeśli udajemy się do jakiegoś kraju to od razu poznajemy jego stolicę, a do tego położenie, państwa sąsiadujące. To wszystko samo wpada nam do głowy i się utrwala. Geografia może więc być atrakcyjna dla wszystkich bez względu na wiek i płeć czy też zainteresowania.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.