Ubiór dzieci

Kategoria: Rozrywka | Tagi: , , ,

Ubiór dzieci W Polsce wyróżniamy cztery podstawowe pory roku. Od nich uzależniona jest pogoda. Co ściśle związane jest z ubiorem malca. Można wyszczególnić następujące pory roku lato, jesień, zima, wiosna. Poszczególne pory roku charakteryzują się określoną pogodą. Na pogodę składa się kilka czynników. Należą do nich przede wszystkim słońce, zachmurzenie, opady czyli deszcz, śnieg, wiatr i ciśnienie. Nie zależnie od pogody nawet noworodek powinien codziennie wychodzić na spacerek. Wystarczy około dwóch godzin, Warto też codziennie wietrzyć mieszkanie wtedy maleństwo będzie dobrze spało. Dziecko podczas spacerku powinno być ubrane tak samo jak rodzice. Jeśli nam jest ciepło w bluzce na krótki rękaw to dziecku też będzie ciepło. Warto zawsze mieć ze sobą np. cieplejszy sweterek lub czapkę. Wszystko zależy od maleństwa i od pogody. Zazwyczaj dziecko lubi przebywać na świeżym powietrzu. Lubi bawić się na dworze np. na placu zabaw, więc pozwólmy dziecku na przebywanie na dworze jak najdłużej. Można nawet pozwolić maleństwu spać na świeżym powietrzu, jeśli tylko nie musimy wracać do domu, Warto, wtedy okryć maleństwo kocykiem albo pieluchą. Ponieważ, gdy dziecko śpi nie rusza się i może być mu chłodno. Noworodkowi należy kupować ubranka z czystej bawełny. Malec dobrze się w niej czuje o każdej porze roku i dnia. Tak szybko się nie poci jak w sztucznych. Warto malcowi kupować większe o trzy rozmiary ubranka, ponieważ bardzo szybko rośnie Jest bardzo wiele skepu przeznaczonych tylko dla dzieci. Warto w nich kupować ubranka dla malucha, bowiem mamy pewność co do jakości materiału. Na straganach są rzeczy tańsze, ale gorsze jakościowo i dziecko może się źle w nich czuć. Większemu dziecku np. dwuletniemu trzeba już kupować ubranka odpowiedniego rozmiaru. Zbyt małych, lub za dużych dziecku będzie niewygodnie. Bardzo istotne w ubiorze są buty muszą być odpowiednie do pory roku. Zimą ciepłe, a latem przewiewne. Na ubrankach można zaoszczędzić lub pożyczyć od rodziny czy znajomych. Buty jednak trzeba kupić w sklepie i to przeznaczonym dla dzieci. Najodpowiedniejsze będą ze skóry, wtedy malcowi nie będą się pociły nóżki. Nie powinno się zakładać dzieciom bucików używanych, ponieważ każde dziecko inaczej wydeptuje buty. Warto poczytać w Internecie na temat butów. Które firmy są przeznaczone dla dzieci. Można kupić buciki firmy Bartek czy Kornecki. Są szyte dla małych dzieci.

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.