Blokersi

Kategoria: Rozrywka | Tagi: , ,

Blokersi Film dokumentalny „Blokersi” Sylwestra Latkowskiego mówi o ludziach z kultury hip-hopu. Ta kultura ma ogromny wpływ na styl wypowiadania się moich rówieśników. To nagranie filmowe pokazuje również, że język to nie tylko słowa, lecz przekazywanie innych emocji poprzez np. malowanie murów farbami w spreju. Często tak odzwierciedlają swoje myśli i uczucia. Ludzie którzy chcą pokazać swoje rysunki i treść jaka jest w nich zawarta potrafią odmówić sobie kupna jedzenia, żeby pójść i zakupić puszkę farby w spreju. To jest nieprawdopodobne, ale to właśnie jest język moich rówieśników w którym na co dzień potrafią się odnaleźć. Wielu młodych chłopaków staje przed mikrofonem i rapują słowa, które w nocy napisali na zwykłej kartce zwykłym długopisem. Z tego wychodzi nagranie, w którym każdy z nich ma coś do powiedzenia. Jeden opisuje o tym, że nie ma pieniędzy, drugi pisze, że z dziewczyną nie ułożyło mu się, a trzeci mówi, że życie jest ciężkie i złe. Jednak każdy pisze o sobie i o swoich przeżyciach. Dzisiejsza młodzież chce wyrażać się swoim własnym stylem i swoim językiem. Pisząc teksty i nagrywać nagrania chcą ukazać swoje emocje. W taki sposób ukazują swoje uczucia, myśli na temat dzisiejszego świata, bądź danej sytuacji w której się znalazł. Pomaga im to w od stresowaniu się. Nagrana piosenka jest później pokazywana w większym gronie osób. W każdym napisanym tekście jest jakiś przekaz. Każde słowo jakie jest używane przez moich rówieśników często odzwierciedla ich uczucia i emocję. Ze słowami zwykle towarzyszą im gesty i mimika. Proste nieskomplikowane gesty stosują po to, by podkreślić treść wypowiedzianą w języku. Wyciągnięcie ręki wzmacnia polecenie „Wyjdź!”. Dzisiejsza młodzież chce swoim językiem wyrazić specyficzne emocje poprzez nowe słowa, lub rysunki, bądź także przez taniec. Najlepiej odzwierciedlać swoje emocje można poprzez taniec zwanym breakdance. Każdy ruch musi być precyzyjny i dokładny. Takie unikaty ukazują emocje jakie chce wyrazić tancerz. Młodzież potrafi w taki sposób wyrażać emocje.

Blokersi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kategorie

O nas

  • Choroba dziecka to trudny okres także dla rodziców.Nie ma nic bardziej przykrego, niż choroba własnego dziecka, ale i przez takie etapy musimy przejść. Podstawowym błędem rodziców jest kupowanie codziennie nowych zabawek, aby umilić dziecku czas choroby. Oczywiste jest, że chore dziecko potrzebuje znacznie więcej uwagi i cierpliwości rodziców, ale karygodne jest zaspokajanie ich poprzez kupowanie nowych zabawek. Każde dziecko swoją chorobę przechodzi w sposób indywidualny. Jedne śpią całymi dniami, inne płaczą, a jeszcze inne bawią się tak, jakby zupełnie nic się nie stało, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku wysokich temperatur, należy dbać, by podawać dziecku duża ilość płynów. Nawet jedzenie nie jest aż tak ważne; jeśli nie chce jeść, niech nie je, a z pewnością zje potem, kiedy nieco bardziej zgłodnieje. Niejedną chorobę przyjdzie rodzicom przetrwać ze swoim dzieckiem. Chorujemy przecież wszyscy i w różny sposób te choroby tolerujemy, więc nasze dziecko będzie w tym okresie potrzebowało także tolerancji z naszej strony na jego kaprysy. Zabawa jest niezbędnym elementem w życiu dziecka.Zabawa to część wychowania, poznawania nowego otoczenia, a także kontaktu z dzieckiem. Zabawki, jakie kupujemy dziecku, powinny być odpowiednie dla jego wieku i posiadać odpowiedni atest. Wiadome jest, że nikt rozsądny nie da do zabawy niemowlakowi małego przedmiotu, który z łatwością zmieści się w jego buzi. Także czas na zabawę powinien być określony z góry. O ile zabawki powinny być wymieniane co jakiś czas, aby nie znudziły się dziecku, o tyle pory na tę czynność warto w miarę dokładnie określić.

    To kolejny etap w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa u małego dziecka. Po jakimś czasie będzie doskonale wiedziało, jaki jest jego dokładny rozkład dnia, a określone czynności, przy nim wykonywane, jedynie utwierdzą go w tym przekonaniu. Zanim dziecko nauczy się samo bawić, będzie potrzebowało naszej pomocy. Grzechotki, która wypadnie mu z rączki na podłogę nie będzie w stanie podnieść samo. Warto opisywać dziecku podawane przedmioty: ich wielkość, kolor, stosując w miarę możliwości dźwięki onomatopeiczne.